Contact

 

Adresa: Secretariatul de Stat pentru Culte: strada Nicolae Filipescu, nr. 40, sector 2, Bucureşti, cod poştal 020962

 

Cabinetul secretarului de stat:

Telefon: 021.318.81.53.

Fax: 021.318.81.51.

 

Telefon centrala: 021.318.81.50.;   021.318.81.54.;    021.318.81.56.;    021.318.81.57.;   021.318.81.58.;   021.318.81.59.

Program: luni-vineri, între orele 800-1600.

Relaţii cu presa: Dl. RAIU CĂTĂLIN, telefon: 021.318.81.53.
Program de audienţe: luni- vineri, între orele 8.00- 16.00.
Adresă pagină internet: www.culte.gov.ro

Google Map

    Latitudine: 44.439572 | Longitudine: 26.102434

 

Persoane de contact:

– Florinel Frunză, director Direcția Relații Culte, Email: Florin.Frunza@culte.ro, tel. 0730.642.317.

– Cezar Păvălașcu, șef serviciu Serviciul Asistență, Învățământ, Accesare Fonduri, Email: Cezar.Pavalascu@culte.ro, tel. 0721.132.967.

– Anca Romanowski, șef serviciu, Serviciul Economic, Resurse Umane și Administrativ, Email: Anca.Romanowski@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

– Ana Petrache, expert cabinet, relații internaționale, Email: Ana.Petrache@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

– Bogdan Moroiu, consilier pentru Biserica Ortodoxă Română, Arhiepiscopia Bisericii Armene, Email: bogdan.moroiu@culte.ro, tel. 0730.642.319.

– Stelian Gomboș, consilier pentru Biserica Romano – Catolică, Biserica Română Unită cu Roma, Greco-Catolică, Biserica Ortodoxă de Rit Vechi din România, Federaţia Comunităţilor Evreieşti din România – Cultul Mozaic și Organizaţia Religioasă “Martorii lui Iehova”, Email: stelian.gombos@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

– Ștefan Cucu, consilier pentru asistență socială, învățământ şi accesare fonduri, Email: Stefan.Cucu@culte.ro, tel. 0729.818.153.

– Marius Șolea, consilier pentru Episcopia Ortodoxă Sârbă de Timişoara, Biserica Reformată din România, Biserica Evanghelică C.A. din România, Biserica Evanghelică Lutherană din România și Biserica Unitariană din Transilvania, Email: Marius.Solea@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

– Adrian Subțirelu, consilier pentru Cultul Creștin Baptist – Uniunea Bisericilor Creştine Baptiste din România, Biserica Creştină după Evanghelie din România, Biserica Evanghelică Română, Cultul Creștin Penticostal – Biserica lui Dumnezeu Apostolică din România, Biserica Adventistă de Ziua a Şaptea din România, Cultul Musulman, și achiziții publice, Email: Adrian.Subtirelu@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

– Camelia Popa, consilier pentru asistență socială, învățământ și accesare fonduri, Email: Camelia.Popa@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

– Valentin Crăciunescu, consilier pentru asistență socială, învățământ și accesare fonduri, Email: Valentin.Craciunescu@culte.ro, tel. 0723.333.530.

– Claudia Stănescu, consilier pentru asistență socială, învățământ și salarizare clerici, Email: Claudia.Stanescu@culte.ro, tel. 0721.260.966.

– Dan Surugiu, consilier pentru asistență socială, învățământ și salarizare clerici, Email: Dan.Surugiu@culte.ro, tel. 0729.513.860.

– Gheorghe Duică, consilier pentru situația imobilelor aflate în administrarea instituției, Email: Gheorghe.Duica@culte.ro, tel.021.318.81.54.

– Angelica Viașu, consilier pentru justificări. Email: Angelica.Viasu@culte.ro, tel. 021.318.81.54.

– Nicoleta Spârchez, consilier pentru justificări. Email: Nicoleta.Sparchez@culte.ro, tel. 021.318.81.54.